Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st8.jpg


Ogłoszenia 10.07.2011

XV NIEDZIELA ZWYKŁA:
10.07.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I: Marcin Maksymilian Kasprzak kawaler z Krzczonowa, z ul. Rynkowej parafia tutejsza i Emilia Zarębska panna z Lublina parafia Archidiecezja Lubelska.

 

Zapowiedź II:

Łukasz Tomasz Gustaw kawaler ze Skałki, parafia tutejsza i Maria Magdalena Bartoszek panna z Nowin Żukowskich, parafia tutejsza.

 

Przemysław Mysłowski kawaler z Zielonej, parafia tutejsza i Ilona Mazur panna z Zofianki Górnej parafia Janów Lubelski.

 

Artur Michalak kawaler z Krzczonowa III, parafia tutejsza i Joanna Chyrchel panna z miejscowości Rożki parafia Zółkiewka.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. W tym tygodniu obchodzimy w Liturgii, wspominamy: PONIEDZIAŁEK - Święto św. Benedykta opata Patrona Europy, WTOREK - Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, ŚRODA - Wspomnienie Św. Pustelnika Andrzeja Świerada i Benedykta, PIĄTEK - Wspomnienie Św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła, SOBOTA - Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Jak było ogłaszana tydzień temu: 3 sierpnia rusza z Lublina 33 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Mocni w Wierze". Zapisy w kancelarii parafialnej od jutra (4 Lipca) do 20 lipca włącznie. Po 21 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 10.00 do 17.00. (jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: "Idę z tobą...". Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.) Koszt pielgrzymki - 85 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

4. Za tydzień w niedzielę 17 lipca po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rady parafialnej.

5. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła.

 
Ogłoszenia 03.07.2011

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA:
03.07.2011

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca. Pod koniec Mszy Świętej wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja.

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I: Łukasz Tomasz Gustaw kawaler ze Skałki, parafia tutejsza i Maria Magdalena Bartoszek panna z Nowin Żukowskich, parafia tutejsza.

Przemysław Mysłowski kawaler z Zielonej, parafia tutejsza i Ilona Mazur panna z Zofianki Górnej parafia Janów Lubelski.

Artur Michalak kawaler z Krzczonowa III, parafia tutejsza i Joanna Chyrchel panna z miejscowości Rożki parafia Zółkiewka.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. 3 sierpnia rusza z Lublina 33 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Mocni w Wierze". Zapisy w kancelarii parafialnej od jutra (4 Lipca) do 20 lipca włącznie. Po 21 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 10.00 do 17.00. (jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: "Idę z tobą...". Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.) Koszt pielgrzymki - 85 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

3. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę Centrum Jana Pawła II.

4. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła, wczoraj sprzątali mieszkańcy Bożego Daru.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Andrzeja Mikuły z Krzczonowa, ulicy Żeromskiego.

 
Ogłoszenia 26.06.2011

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26.06.2011

 

1. Pożegnanie Ks. Proboszcza Kanonika Tadeusza Walczuka.

2. W środę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała - czwartek godz. 18.00 - procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy: 1. Olszanka, 2. Skałka, 3. Krzczonów, 4. Sołtysy.

4. I Piątek miesiąca lipca - Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 7.30 i 14.30.

5. I Sobota miesiąca lipca - Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.

6. I Niedziela miesiąca lipca - Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

7. Rozpoczynamy wakacje - pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i modlitwie.

8. Zapraszamy nauczycieli na Pielgrzymkę na Jasną Górę - 2 Lipca.

9. Zapraszamy także do udziału w pieszej Pielgrzymce z Lublina na Jasną Górę w sierpniu.

10. Polecamy pras katolicką "Niedzielę", "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa".

11. Odnowiona została przy wejściu na teren kościelny Brama Krzczonowska i zbadano sprawność odgromienia na kościele.


 
Ogłoszenia 19.06.2011

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
19.06.2011

 

1. Dzisiaj na Olszance o godz. 15.00 Msza św. odpustowa ku czci św. Jadwigi Królowej.

2. Zakończenie roku szkolnego dla kl. VI - Msza św. we wtorek o godz. 9.00, a dla kl. III Gimnazjum o godz. 11.00. Dla wszystkich klas w środę o godz. 9.00. Spowiedź w poniedziałek o godz. 17.00.

3. W czwartek, 23.06.2011 uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy:

I Ołtarz przy sklepie Państwa Staszczyków.

II Ołtarz przy Regionalnym Domu Kultury i Sportu.

III Ołtarz przy Urzędzie Gminy.

IV Ołtarz przy kościele - przygotowują rodzice dzieci I Komunijnych.

Bardzo proszę o udział w procesji dzieci kl. II i III w strojach komunijnych - dziewczynki sypią kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, chłopcy niosą różaniec ( próba w poniedziałek 10.00-12.00 ).

Proszę o udział Panie i Panów w strojach ludowych, Straż w mundurkach galowych, Orkiestrę. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

4. W piątek, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".

6. Zostało naprawione ogrodzenie przy cmentarzu... Zostało założone odgromienie na kościele.

 
Ogłoszenia 12.06.2011

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
12.06.2011

 

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny - czas spowiedzi wielkanocnej.

2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uczniowie klas III Szkoły podstawowej o godz. 10.00 obchodzą Rocznicę I Komunii Świętej.

3. Jutro w poniedziałek - II dzień Zielonych Świąt - NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (z racji Święta Ludowego i poświęcenia samochodu strażackiego ) i 18.00. Odpust w Kosarzewie, suma o godz. 12.00.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. W tym tygodniu czcimy: we wtorek Bł. Michała Kozala bm, w środę Bł. Jolantę z., w piątek Św. Brata Alberta Chmielowskiego z. .

6. Polecamy cegiełki na budowę Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

7.Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 76 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula