Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st10.jpg


Ogłoszenia 04.09.2011

XXIII NIEDZIELA ZWYKLA:
04.09.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

ZAPOWIEDŹ I:

Grzegorz Styrnik kawaler z Charlęża parafia Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy i Joanna Zofia Sobiech panna z Olszanki parafia tutejsza.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA - Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Proboszcza.

CZWARTEK - Święto Narodzenia NMP - W tym dniu Msze Święte z poświęceniem ziarna siewnego w naszym Kościele o 8:00, 10:00 i 18:00.

 

3. Dzisiaj pierwsza niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

4. Dwa tygodnie temu z powodu burzy na cmentarzu zwaliły się dwa drzewa robiąc szkody na kilku nagrobkach. Na cmentarzu znajduje się jeszcze kilka drzew, które grożą zawaleniem. W celu uniknięcia w przyszłości kolejnych nieszczęść postanowiliśmy te drzewa wyciąć. Bliżej wycinki będziemy jeszcze o tym informować.

 

5. Od dzisiaj po każdej Mszy Świętej w zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok.

 

6. Dzisiaj o godz. 11:30 Msza Świętą dla najmłodszych uczniów z poświęceniem przyborów szkolnych.

 

7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej".

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i najmłodszych Mały Gość Niedzielny.

 

9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 28.08.2011

XXII NIEDZIELA ZWYKLA:
28.08.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

ZAPOWIEDŹ II:

Łukasz Zenon Nieoczym kawaler z Malinowszczyzny parafia Bełżyce i Milena Justyna Pawlak panna z Walentynowa parafia tutejsza.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK - Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela — Wspomnienie.

CZWARTEK - Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy.

SOBOTA - Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 7:30 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9:00 Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca wrżeśnia zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 8:00. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

4. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Z tej racji Msza Święta w intencji uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej i Gimnazjum o godz. 9:00. Spowiedź dla uczniów i nauczycieli 1 września od godz. 8:00.

 

5. Za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11:30 zapraszamy szczególnie uczniów szkoły podstawowej. Będzie odprawiona Msza Święta z poświeceniem przyborów szkolnych.

 

6. Ogłoszenie: „Zyskaj spokój i przyjdź na bezpłatną Mammografie przy Urzędzie Gminy w dniu 29 sierpnia". Bliższe szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i już jest dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień.

 

8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I.

 

9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

* Śp. Ryszarda Wojciecha Antosiaka z Lublina,

* Śp. Franciszka Króla także z Lublina,

* Śp. Jana Szostaka z Krzczonowa Folwark.


 
Ogłoszenia 21.08.2011

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.08.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

ZAPOWIEDŹ I:

Łukasz Zenon Nieoczym kawaler z Malinowszczyzny parafii Bełżyce i Milena Justyna Pawlak panna z Walentynowa parafia tutejsza.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

ŚRODA - Wspomnienie Świętego Bartłomieja Apostoła.

PIĄTEK - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

SOBOTA - Wspomnienie Świętej Moniki.

 

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszej parafii o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

 

4. Przypominamy, że 27 sierpnia odbędzie się XVIII Festiwal piosenki pielgrzymkowej. Bliższe szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

5. (jak było ogłaszane tydzień temu) dzisiaj po każdej Mszy Świętej ofiary do puszek na pomoc Afryce.

 

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I.

 

8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

* śp. FRANCISZKI KRUK z ul. Strażackiej

* śp. JÓZEFY FURGAŁ z ul. Rynkowej

 

W środę odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Antosiaka z Lublina. 
Ogłoszenia 14.08.2011

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2011

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK - Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP - Odpust parafialny.

ŚRODA - Wspomnienie ŚW. JACKA Proboszcza.

SOBOTA - Wspomnienie ŚW. BERNARDA Opata.


2. Dzisiaj Msza Święta na cmentarzu w intencji zmarłych parafian. Najpierw o godz. 16:15 odmówimy Modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach, a po modlitwie różańcowej o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji zmarłych parafian.Jutro w poniedziałek 15 sierpnia przypada drugi coroczny odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i suma o godz. 12:00. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Szczególnie zapraszamy Strażaków, Koło gospodyń Wiejskich oraz orkiestrę.

3. W ostatnią niedziele 7 sierpnia zbieraliśmy ofiary dla państwa Sękowskich z Zaraszowa, którym spalił się dobytek całego ich życia. Nasi wierni złożyli 1861,40 zł. Rodzina państwa Sękowskich wszystkim ofiarodawcom składa serdeczne Bóg zapłać i my kapłani do tego się dołączamy.

4. 27 sierpnia odbędzie się XVIII Festiwal piosenki pielgrzymkowej. Bliższe szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

5. Polecamy prasę katolicką - "Niedzielę" - 4zł. , "Gość Niedzielny" - 4zł. , "Mały Gość" - 4 zł.

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Gierniaka


 
Ogłoszenia 07.08.2011

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA:
07.08.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I:

Krzysztof Zenon Krupa kawaler z Lublina parafia Św. Józefa i Małgorzata Dorota Cichosz panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.


 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK — Wspomnienie ŚW. DOMINIKA Proboszcza, WTOREK — Święto — ŚW. TERESY BENEDYKTY od Krzyża (Edyty Stein) Dziewicy i Męczennicy Patronki Europy, ŚRODA — Wspomnienie ŚW. WAWRZYŃCA Diakona, CZWARTEK — Wspomnienie ŚW. KLARY Dziewicy.

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Wczoraj obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Jeszcze raz składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pomoc w czasie odpustu: paniom z Koła gospodyń Wiejskich za obecność w strojach ludowych. Dziękujemy tym, którzy przynieśli produkty żywnościowe, dziękujemy osobom, które pomogły przy wywózce śmieci z cmentarza oraz dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

4. W przed dzień naszego odpustu w niedzielę Msza Święta na cmentarzu w intencji zmarłych parafian. Najpierw o godz. 16:15 odmówimy Modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach, a po modlitwie różańcowej o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji zmarłych parafian. Za tydzień w poniedziałek 15 sierpnia przypada drugi coroczny odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i suma o godz. 12:00. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Szczególnie zapraszamy Strażaków, Koło gospodyń Wiejskich oraz orkiestrę.

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W piątek sprzątali mieszkańcy Gierniaka.

7. Jak było ogłaszane tydzień temu dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy mogli wspomóc rodzinę Sękowskich zamieszkałych w Zaraszowie (parafia Bychawa), której 16 lipca doszczętnie spalił się dobytek całego życia. Przed drzwiami Kośc;ioła będzie stał ministrant z puszką, do której możemy złożyć swój grosz ofiarny. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.


 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 77 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula