Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st12.jpg


Ogłoszenia 31.07.2011

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:
31.07.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I:

Krzysztof Zenon Krupa kawaler z Lublina parafia Św. Józefa i Małgorzata Dorota Cichosz panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.


 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień — miesiąc trzeźwości, miesiąc abstynencji Alkoholowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy maja problem z alkoholem.

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK — Wspomnienie ŚW. ALFONSA MARII LIGUORI Biskupa Doktora Kościoła CZWARTEK — Wspomnienie ŚW. JANA MARII VIANNEYA Proboszcza z Ars SOBOTA — ŚWIĘTO PRZEMIENIENIE PAŃSKIE — Odpust parafialny

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień w sobotę 6 sierpnia przypada coroczny odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i suma o godz. 12:00 Na sumie o godz. 12:00 uroczyste wprowadzenie naszego nowego Ks. Proboszcza.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Bóg zapłać za sprzątarąie Kościoła. Wczoraj sprzątali mieszkańey Zielonej: Za tydzień w piątek na godz. 9:00 na sprzątanie Kościoła zapraszamy mieszkańców Gierniaka.

8. 16 lipca br. W miejscowości Zaraszów spalił się dom państwa Sękowskich. W wielu parafiach naszego dekanatu, a także w innych dekanatach są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc poszkodowanej rodzinie. Takie zbiórki są przeprowadzane w parafiach: Bychawa, Wola Gałęzowska, Stara Wieś, Wysokie, Boża wola, Niedrzwica Kościelna i Zakrzówek. Rodzina Sękowskich zwróciła się także o pomoc do naszej parafii. Gdyby ktoś chciał wspomóc, taką zbiórkę do puszki przeprowadzimy w najbliższą niedzielę 7 sierpnia. Po każdej Mszy Świętej przy drzwiach Kościoła będzie stał ministrant z puszką i będziemy mogli na ten cel złożyć swój grosz ofiarny. W imieniu poszkodowanej rodziny z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.


 
Ogłoszenia 24.07.2011

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA:
24.07.2011

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK — Święto Św. Jakuba Apostoła

WTOREK — Wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP

PIĄTEK — Wspomnienie Św. Marty

 

2. Dzisiaj z racji wspomnienia Św. Krzysztofa — patrona kierowców i podróżujących . Po każdej Mszy Świętej poświecenia pojazdów i możliwość wsparcia misjonarzy. Poświecenie będzie przebiegać jak rok temu. Samochodami będziemy przejeżdżać przez bramę przez teren plebani od strony parkingu.

3. Zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia (w sobotę) i Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia (w poniedziałek). W tych dniach sumy odpustowe o godz. 12:00. W tym roku Msza Święta na cmentarzu w intencji zmarłych parafian będzie odprawiona (jak rok temu) tylko jedna pomiędzy pierwszym a drugim odpustem dnia 14 sierpnia (w niedzielę). Najpierw o godz. 16:15 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a następnie o godz. 17:00 Msza Święta także w intencj i naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są rozłożone na bocznych ołtarzach. W tych dniach nasz cmentarz stanie się wizytówką naszej parafii. Na czas odpustów przyjedzie dużo osób z poza parafii. Już teraz prosimy wszystkich parafian mających groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu o uporządkowanie miej sca wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Sprzątanie grobów jest naszym chrześcijańskim obowiążkiem wobec naszych bliskich, którzy odeszli. Prosimy aby zadbać o porządek. Śmieci nie zostawiamy przy grobie ani też przy ogrodzeniu cmentarza. Są kontenery, przyczepy i tam prosimy wyrzucać wszelkie odpadki: stare znicze, kwiaty, wieńce. Prosimy o szacunek dla miejsca świętego jakim jest cmentarz.

4. Oficjalne wprowadzenie nowego Ks. Probośzcza będzie miało miejsce podczas naszego odpustu pod wezwanie Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia na sumie odpustowej o godz. 12:00

5. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. Wczoraj sprzątali mieszkańcy Zielonej.

7. Zmarła Śp. Alina Kasperek ze Skałki. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 13:00. Zmarła również Śp. Janina Bobel z Sołtysów. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 26.07.2011 także o godz. 13:00. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 10.07.2011

XV NIEDZIELA ZWYKŁA:
10.07.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I: Marcin Maksymilian Kasprzak kawaler z Krzczonowa, z ul. Rynkowej parafia tutejsza i Emilia Zarębska panna z Lublina parafia Archidiecezja Lubelska.

 

Zapowiedź II:

Łukasz Tomasz Gustaw kawaler ze Skałki, parafia tutejsza i Maria Magdalena Bartoszek panna z Nowin Żukowskich, parafia tutejsza.

 

Przemysław Mysłowski kawaler z Zielonej, parafia tutejsza i Ilona Mazur panna z Zofianki Górnej parafia Janów Lubelski.

 

Artur Michalak kawaler z Krzczonowa III, parafia tutejsza i Joanna Chyrchel panna z miejscowości Rożki parafia Zółkiewka.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. W tym tygodniu obchodzimy w Liturgii, wspominamy: PONIEDZIAŁEK - Święto św. Benedykta opata Patrona Europy, WTOREK - Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, ŚRODA - Wspomnienie Św. Pustelnika Andrzeja Świerada i Benedykta, PIĄTEK - Wspomnienie Św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła, SOBOTA - Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Jak było ogłaszana tydzień temu: 3 sierpnia rusza z Lublina 33 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Mocni w Wierze". Zapisy w kancelarii parafialnej od jutra (4 Lipca) do 20 lipca włącznie. Po 21 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 10.00 do 17.00. (jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: "Idę z tobą...". Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.) Koszt pielgrzymki - 85 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

4. Za tydzień w niedzielę 17 lipca po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rady parafialnej.

5. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła.

 
Ogłoszenia 17.07.2011

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA:
17.07.2011

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź II:

Marcin Maksymilian Kasprzak kawaler z Krzczonowa, z ul. Rynkowej parafia tutejsza i Emilia Zarębska panna z Lublina parafia Archidiecezja Lubelska.


 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


W tym tygodniu obchodzimy w Liturgii, wspominamy: ŚRODA - Wspomnienie Błogosławionego Czesława Proboszcza, PIĄTEK - Wspomnienie Świętej Marii Magdaleny, SOBOTA - Święto Świętej Brygidy Patronki Europy.

2. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 14 sierpnia, przed naszym corocznym odpustem pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

3. Za tydzień w poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie Św. Krzysztofa - patrona kierowców. W naszej parafii poświęcenia pojazdów w najbliższą niedzielę 24 lipca. Jak co roku w tym dniu będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorących udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2011 Miva Polska pod hasłem: "Niesiemy Chrystusa" czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświęcenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Więcej informacji na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rady parafialnej.

5. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. Wczoraj sprzątali mieszkańcy Zielonej.

 
Ogłoszenia 03.07.2011

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA:
03.07.2011

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca. Pod koniec Mszy Świętej wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja.

 

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Zapowiedź I: Łukasz Tomasz Gustaw kawaler ze Skałki, parafia tutejsza i Maria Magdalena Bartoszek panna z Nowin Żukowskich, parafia tutejsza.

Przemysław Mysłowski kawaler z Zielonej, parafia tutejsza i Ilona Mazur panna z Zofianki Górnej parafia Janów Lubelski.

Artur Michalak kawaler z Krzczonowa III, parafia tutejsza i Joanna Chyrchel panna z miejscowości Rożki parafia Zółkiewka.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.


2. 3 sierpnia rusza z Lublina 33 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Mocni w Wierze". Zapisy w kancelarii parafialnej od jutra (4 Lipca) do 20 lipca włącznie. Po 21 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 10.00 do 17.00. (jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: "Idę z tobą...". Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.) Koszt pielgrzymki - 85 zł. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

3. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę Centrum Jana Pawła II.

4. Zachęcamy również do nabycia pracy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego", a także dla najmłodszych "Małego Gościa".

5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła, wczoraj sprzątali mieszkańcy Bożego Daru.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Andrzeja Mikuły z Krzczonowa, ulicy Żeromskiego.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 78 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula