Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st13.jpg


Ogłoszenia 22.05.2011

V NIEDZIELA WIELKANOCY
22.05.2011

 

Zapowiedzi II - Michał Podsiadły kaw. z Krzczonowa par. tut. i Magdalena Orzeł, panna z Osowy par. Bychawka.

 

1. Dzisiaj uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30. Przystąpi 22 uczniów kl. II z Krzczonowa.

2. Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za pracę przy części ogrodzenia kościoła, za wystrój, kwiaty, sprzątanie kościoła, koszenie trawy i dar ołtarza - odnowienie głównych drzwi wejściowych do kościoła.

3. Dziś Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00

4. Biały Tydzień - codziennie Msza św. i nabożeństwo Majowe o godz. 18.00

5. Poświęcenie pól - czwartek, Krzczonów I i II godz. 19.15, piątek, Krzczonów III i Walentynów godz. 19.15.

6. Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".

7. Rozprowadzamy cegiełki na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

8. Przy wejściu do kościoła, po lewej stronie na ścianie, zawieszona została tablica informująca o historii parafii i kościoła w Krzczonowie.

9. Prace przy kościele - zostały zakończone prace przy zalewaniu fundamentów ogrodzenia kościoła od schodów do plebani, przy wejściu od strony południowej. Dziękuję Panom - Andrzejowi Grzegorczykowi, Dariuszowi Trzcińskiemu, Jarosławowi Gustawowi - Bóg Zapłać.
 
Ogłoszenia 15.05.2011

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2011

 

Zapowiedzi II - Rafał Michał Kułaga kaw. z Lublina par. Dobrego Pasterza i Aneta Grzegorczyk panna z Zielonej par. tut, Albert Michał Ziętek kaw. z Krzczonowa Wójtostwo par. tut. i Anna Kamieć panna z Bychawy par. Bychawa, Piotr Jan Bożek kaw. z Branewki par. Branew i Agnieszka Edyta Szpakowska panna z Krzczonowa par. tut.

Zapowiedź I - Michał Podsiadły kaw. z Krzczonowa par. tut. i Magdalena Orzeł panna z Osowa par. Bychawka.

 

1. Rozpoczynamy od 15 do 21 maja Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Dzisiaj ofiary składane na tace przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00 i Msza św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy.

4. Przygotowanie do I Komunii św. we wtorek i piątek w godzinach lekcyjnych.

5. Sprzątanie kościoła w piątek.

6. W sobotę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 9.30 i o godz. 10.00 spowiedź dzieci i rodziców, chrzestnych przed I Komunią św.

7. Uroczystość I Komunii św. uczniów kl. II z Krzczonowa w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

8. Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".

9. Rozprowadzamy cegiełki na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 
Ogłoszenia 01.05.2011

II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIE BŁOGOSŁAWIONYM SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II
01.05.2011

 

1. Pierwsza niedziela m. Maja, adoracja, zmiana tajemnic różańcowych. Przygotowanie do I Komunii po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Dzisiaj "Święto Patronalne Caritas" - zbiórka ofiar do puszek na "Fundusz Caritas".

3. Z racji ogłoszenia Błogosławionym Jana Pawła II uczniowie ze Szkoły Podstawowej przedstawią krótki montaż słowno - muzyczny dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Miesiąc maj poświęcony jest Matce Bożej, zadbajmy o krzyże i figury, nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 i Msza św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych a szczególnie uczniów kl. II, III przed rocznicą.

5. We wtorek 3 Maja uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę. Trzeciego Maja na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w itn. Ojczyzny i Strażaków - na którą serdecznie Zapraszamy. 3 Maja doroczny odpust w Żukowie - suma odpustowa 12.00.

6. I Czwartek - modlitwa w int. kapłanów.

7. I Piątek - Msza św. o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 8.00 i o 15.00 Koronka do Mił. Bożego i Msza św. - spowiedź od godz. 7.15 i 14.30.

8. I Sobota - Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.

9. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek Św. Wojciecha bm Głównego Patrona Polski, w środę Św. Floriana m, w piątek Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

10. Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".

11. W tym tygodniu rozpoczynamy pracę przy ogrodzeniu kościoła - jest to kontynuowanie i dokończenie prac z zeszłego roku. 
Ogłoszenia 08.05.2011

III NIEDZIELA WIELKANOCY
08.05.2011

 

Zapowiedź I - Rafał Michał Kułaga kaw. z Lublina par. Dobrego Pasterza i Aneta Grzegorczyk panna z Zielonej par. tut, Albert Michał Ziętek kaw. z Krzczonowa Wójtostwo par. tut. i Anna Kamieć panna z Bychawy par. Bychawa, Piotr Jan Bożek kaw. z Branewki par. Branew i Agnieszka Edyta Szpakowska panna z Krzczonowa par. tut.

 

1. W dniu dzisiejszym w Archidiecezji Lubelskiej obchodzona jest Niedziela Biblijna pod hasłem "Mów, Panie, Twój Kościół Cię słucha". Jej celem jest ponowne odkrywanie znaczenia Słowa Bożego w życiu całego Kościoła i poszczególnych osób.

2. Jutro czcimy św. Stanisława bm, Głównego Patrona Polski i Głównego Patrona Archidiecezji. Zapraszamy na godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00 i Msza św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy.

5. Przygotowanie do I Komunii św. we wtorek i piątek w godzinach lekcyjnych.

6. Spotkanie uczniów klas II i ich rodziców w czwartek o godz. 16.00 w kościele.

7. Dziś odpust w Sobieskiej Woli - suma o godz. 12.00 a w przyszłą niedzielę odpust w Piotrkowie - suma o godz. 12.00

8. Polecamy prasę katolicką: - "NIEDZIELĘ", "GOŚĆ NIEDZIELNY" i "MAŁY GOŚĆ".
 
Ogłoszenia 25.04.2011

II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
25.04.2011

 

1. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, niedziela ogłoszenia Błogosławionym Ojca Św. Jaka Pawła II, jednocześnie jest to "Święto Patronalne Caritas" - zbiórka ofiar do puszek na "Fundusz Caritas". I niedziela m. Maja, adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, nabożeństwo majowe.

3. Z racji ogłoszenia Błogosławionym Ojca Św. Jana Pawła II uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawią krótki montaż słowno-muzyczny ku czci Błogosławionego - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

4. Dziękuję za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Groby Pańskiego - Bożenie i Andrzejowi Kwiecień, Annie Wróbel, Mateuszowi Kuter, Bartłomiejowi Mazur, Damianowi Trzcińskiemu i Ks. Wojciechowi.

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa - Otrzymałem 1670 zł. - z tych ofiar zakupionych zostało 64 szt. kwiatów doniczkowych, kwiaty cięte i nowy paschał.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę odbywała się adoracja przy Grobie Pańskim - za adorację dziękuję Straży Pożarnej - wszystkim strażakom, strażakom najmłodszym - Bóg Zapłać. Dziękuję także ministrantom i scholi za szczególną adorację w Wielki Piątek. Bóg zapłać.

7. Dziękuję Panu Organiście, Panu Kościelnemu, młodzieży za trud w czasie Triduum Paschalnego.

8. Dziękuję za procesję rezurekcyjną - za trud, poświęcenie i zaangażowanie - Panom i Paniom w z Kół Gospodyń Wiejskich, także strażakom, za wszystko - Bóg zapłać.

9. W Wielki Poniedziałek i Wtorek zostały umyte okna w kościele i wstawione nowe szyby, za tę pracę dziękuję Panu Wiesławowi Kiljanek z Krzczonowa.

10. W Wielką Środę, Wielki Czwartek na plebanii zostało założonych 12 nowych, brakujących okien - koszt okien - 4820 zł. Za zakup i założenie okien dziękuję Panu Marcinowi Dubeltman.

11. Spotkanie z uczniami klas II i ich rodzicami przed I Komunią św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 80 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula