Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_3.jpg


Ogłoszenia 28.01.2018

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera

PIĄTEK – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Boskiej Gromnicznej1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek z racji, że w tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nie będzie Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Lutego zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).2. 2 Lutego w piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice (duże) cena 25 zł. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.


3. We wtorek 30 stycznia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.


4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych

Małego Gościa Niedzielnego.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Walentynowa. A były to osoby… Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Mirosława PAĆKOWSKIEGO z Krzczonowa III.

Śp. Tadeusza PIELECHY z ul. Szklanej.

Zmarła Śp. Bożena KOCHANIEC z domu CZARNOCKA z Olszanki. Data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

 

1. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za wszelkie złożone ofiary. A teraz odczytam ofiary składane przez naszych parafian w czasie wizyty duszpasterskiej w tym ostatnim tygodniu.

 


2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.

 


3.Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

 


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.5. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 07.01.2018

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):


1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.4. Także dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. POMOC CHARYTATYWNA DLA ALEPPO

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej (TVP2) transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.


Program wizyty duszpasterskiej III tygodnia:

8 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Nowiny Żukowskie o od 1400 Krzczonów III (nowa szosa od końca)

9 stycznia we wtorek od godz. 930 – Wójtostwo od 1400 ul. Partyzantów (od Banku do Pani Robak)

10 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark ul. Słoneczna, Sosnowa, Orzechowa i Lubelska a od 1700 (po nabożeństwie) dom nauczyciela i Żółty dom koło Kościoła

11 stycznia w czwartek od godz. 930 – Zielona a po 1400 ul. Szklana i ul. Żeromskiego

12 stycznia w piątek od 930 – Sołtysy (część od Apteki) od. 930 ksiądz idzie od lasu a o godz. 1400 drugi ksiądz od apteki

13 stycznia w sobotę od 930 – Sołtysy (część od Kościoła dwóch księży z obu stron)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Stanisławy BARTOSZEK z Krzczonowa I. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 14.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa1. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).4. W tym tygodniu pragniemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską:Program wizyty duszpasterskiej IV tygodnia:


15 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Skałka (jeden ksiądz od końca a drugi ksiądz po południu po skończeniu Nadstoków rozpocznie od państwa Kaliniak) godz. 1400 – Nadstoki.

16 stycznia we wtorek od godz. 930 – ul. Strażacka i dawny dom policji (wyjątkowo) godz. 1500 – jeden ksiądz ul. Żeromskiego od państwa BIL do pani Kister drugi ksiądz od pani DAWIDCZYK mały blok i domy od państwa DUBELTMAN.

17 stycznia w środę (wyjątkowo) od godz. 900 – duży blok przy ul. Żeromskiego (dwóch księży do spotkania)

20 stycznia w sobotę od godz. 900 – Lipniak i wizyta duszpasterska dla tych, których nie było w domu, a chcieli by przyjąć kapłana.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Krzczonowa III.  Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 31.12.2017

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1200 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Rodzin

WTOREK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

SOBOTA – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 730, Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca z racji, że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.


3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.


4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).7. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia od godz. 1500 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia wtorek od godz. 930 – Krzczonów I o godz. 1400 Borzęcin (Borzęcin zaczniemy od domów przy łące).

3 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II

4 stycznia czwartek od godz. 930 – Gierniak a o godz. 1400 Boży Dar

5 stycznia piątek od godz. 930 – Walentynów od godz.1600 ul. Świerkowa (do cmentarza)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Krzczonowa III.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Natalii WÓJCIK pochodzącej z Pustelnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula