Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_4.jpg


Ogłoszenia 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

 

1. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za wszelkie złożone ofiary. A teraz odczytam ofiary składane przez naszych parafian w czasie wizyty duszpasterskiej w tym ostatnim tygodniu.

 


2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.

 


3.Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

 


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.5. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 14.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa1. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).4. W tym tygodniu pragniemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską:Program wizyty duszpasterskiej IV tygodnia:


15 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Skałka (jeden ksiądz od końca a drugi ksiądz po południu po skończeniu Nadstoków rozpocznie od państwa Kaliniak) godz. 1400 – Nadstoki.

16 stycznia we wtorek od godz. 930 – ul. Strażacka i dawny dom policji (wyjątkowo) godz. 1500 – jeden ksiądz ul. Żeromskiego od państwa BIL do pani Kister drugi ksiądz od pani DAWIDCZYK mały blok i domy od państwa DUBELTMAN.

17 stycznia w środę (wyjątkowo) od godz. 900 – duży blok przy ul. Żeromskiego (dwóch księży do spotkania)

20 stycznia w sobotę od godz. 900 – Lipniak i wizyta duszpasterska dla tych, których nie było w domu, a chcieli by przyjąć kapłana.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Krzczonowa III.  Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 31.12.2017

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1200 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Rodzin

WTOREK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

SOBOTA – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 730, Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca z racji, że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.


3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.


4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).7. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia od godz. 1500 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia wtorek od godz. 930 – Krzczonów I o godz. 1400 Borzęcin (Borzęcin zaczniemy od domów przy łące).

3 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II

4 stycznia czwartek od godz. 930 – Gierniak a o godz. 1400 Boży Dar

5 stycznia piątek od godz. 930 – Walentynów od godz.1600 ul. Świerkowa (do cmentarza)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Krzczonowa III.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Natalii WÓJCIK pochodzącej z Pustelnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 07.01.2018

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):


1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.4. Także dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. POMOC CHARYTATYWNA DLA ALEPPO

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej (TVP2) transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.


Program wizyty duszpasterskiej III tygodnia:

8 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Nowiny Żukowskie o od 1400 Krzczonów III (nowa szosa od końca)

9 stycznia we wtorek od godz. 930 – Wójtostwo od 1400 ul. Partyzantów (od Banku do Pani Robak)

10 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark ul. Słoneczna, Sosnowa, Orzechowa i Lubelska a od 1700 (po nabożeństwie) dom nauczyciela i Żółty dom koło Kościoła

11 stycznia w czwartek od godz. 930 – Zielona a po 1400 ul. Szklana i ul. Żeromskiego

12 stycznia w piątek od 930 – Sołtysy (część od Apteki) od. 930 ksiądz idzie od lasu a o godz. 1400 drugi ksiądz od apteki

13 stycznia w sobotę od 930 – Sołtysy (część od Kościoła dwóch księży z obu stron)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Stanisławy BARTOSZEK z Krzczonowa I. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

WTOREK – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika

ŚRODA – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z poświęceniem i z podaniem wiernym wina o godz. 800.

CZWARTEK Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

PIĄTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post

SOBOTA – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

Na Mszy Świętej o godz. 1000 podsumowanie roku 2017


1. Kończymy dzisiaj czas Adwentu. A rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego Zapraszamy na Mszę Święta Pasterską o godz.2400


2. We wtorek w Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


3. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Dziękujemy za udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Czwartek 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od państwa Todorowskich do spotkania

Piątek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania

Sobota 30 grudnia od godz. 930 – Krzczonów III

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na (projekt). Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z płytą CD zespołu Arki Noego z kolędami i śpiewnikiem cena 10 zł, Gość Niedzielny z modlitwą wigilijną, którą możemy posłużyć się przy stole wigilijnym cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


8. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula