Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_1.jpg


Ogłoszenia 15.10.2017

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Papieża

WTOREK Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

ŚRODA Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Dzisiaj w przeddzień 39 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, przed Kościołem dzieci naszych szkół wraz z rodzicami, będą sprzedawać papieskie kremówki. Ofiary ze sprzedaży kremówek będą przeznaczone na bieżące potrzeby szkoły.6. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.7. W wielu parafiach (np. w naszym dekanacie w Bychawie) praktykowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nabożeństwo Dziękczynno – Błagalne, podczas którego wierni zanoszą przed Boży tron za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny intencje zarówno za żywych jak i za zmarłych. Pragniemy również to nabożeństwo wprowadzić w naszej parafii, w każdą środę w czasie letnim o godz. 1700 a w czasie zimowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej będzie wystawiona puszka, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym będą znajdować się również kartki, które będzie można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej). Już teraz gorąco zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 1600.


8. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą: druga częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? cena 4 zł).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Heleny BUDY z Krzczonowa III (z Borzęcina). Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 01.10.2017

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika Diakona

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.


4. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu śpiewając suplikację).


5. W sobotę 7 października w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jak już było ogłaszane, w tym dniu wierni całej Polski zgromadzą się na wszystkich granicach naszej Ojczyzny (w naszej Archidiecezji Lubelskiej przy granicy wschodniej w Świerżach i Dorohusku), aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej tzw. „Różaniec do Granic”. Z naszej parafii również wybierają się wierni, aby uczestniczyć w tej modlitwie. Dla tych, którzy nie mogą pojechać, będzie możliwość połączenia się z nimi w modlitwie różańcowej w naszym Kościele. O godz. 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 1530, podczas której wierni zgromadzeni w naszej świątyni będą mieli 1,5 godziny, aby odmówić cały różaniec tj. cztery części, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie, a także o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Zapraszamy wszystkich do naszego Kościoła w sobotę 7 października na godz. 1400.


6. Za tydzień w niedzielę 8 października Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte i odbędzie się spotkanie z dziećmi w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


7. Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywać w Kościele 17 Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W dniu Papieskim w niedziele 8 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie z drugą częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? Cena 4 zł)9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 24.09.2017

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlimy się za tych, których dotyka problem alkoholu i za cierpiące rodziny alkoholików.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca Października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu).


5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieli by to uczynić w tym roku.


6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


7. OGŁOSZENIE: Różaniec bez granic.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest jeszcze kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 10.09.2017

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma Biskupa Doktora Kościoła

CZWARTEK – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

PIĄTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

SOBOTA – Wspomnienie Świętych Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników2. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców tzw. TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł).6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I. a były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 03.09.2017

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

PIĄTEK – Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

w tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1700


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek 4 września o godz. 900. Będzie to jednocześnie Msza Święta z racji pasowania (ślubowania) uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej odbędzie się na placu przy budynku szkoły, a w razie deszczu na sali gimnastycznej w szkole.

Prośba dyrekcji szkoły: jutro po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, uczniowie w szkole będą odbierać nowe podręczniki szkolne. Prosimy zabrać ze sobą plecaki, reklamówki, żeby mieć możliwość zabrania tych podręczników.


5. Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dzisiaj na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów.


6. INFORMACJA: Dzisiaj w pierwszą niedzielę września rozpoczynamy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2018.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień (wydanie z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł).8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zenona NIEDŹWIEDŹIA z Kolonii Piotrków. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula