Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st14.jpg


Ogłoszenia 18.06.2017

OGŁOSZENIA XI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


Zapowiedź pierwsza:


Szymon KWIECIEŃ kawaler z ul. Sosnowej parafia tutejsza i Anna Magdalena HAŁAS panna z Lublina z parafii pw. Bł. Piotra Jerzego Frassatiego.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi Zakonnika

CZWARTEK – ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje post)

SOBOTA – Uroczystość Narodzenia Świętego Jan Chrzciciela2. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji poprzez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów, baldachimu i innych ozdób religijnych. Paniom z Koła Gospodyń wiejskich i panom w naszych strojach ludowych, strażakom za pomoc kapłanowi przy niesieniu Najświętszego Sakramentu, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynkom za sypanie kwiatków chłopcom za niesienie różańca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze (dziękujemy nauczycielom, którzy w tym roku przygotowali trzeciego ołtarza przy Urzędzie Gminy).


3. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w czwartek na godz. 1800 na zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. A po Mszy Świętej odbędzie się procesja do czterech Ołtarzy. W tym roku prosimy mieszkańców naszej parafii o przygotowanie czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła: PIERWSZY OŁTARZ – KRZCZONÓW I, DRUGI OŁTARZ – KRZCZONÓW II, TRZECI OŁTARZ – KRZCZONÓW III i CZWARTY OŁTARZ – OLSZANKA.


4. Za tydzień w sobotę 24 czerwca o godz. 900 z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można zgłaszać do zakrystii.


5. ODPUST PARAFIALNY: W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Bychowie. Suma odpustowa o godz. 1130.


6. Pomału dobiega końca rok szkolny. Pragniemy podziękować Bogu za czas nauki i prosić o Jego Błogosławieństwo na czas wakacji. W czwartek 22 czerwca Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III Gimnazjum kończących szkołę: o godz. 1000. W piątek 23 czerwca o godz. 900 Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz dzieci z przedszkola (Msza Święta na placu przy szkole). Możliwość spowiedzi dla uczniów i nauczycieli przed Mszą Świętą.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą CD zespołu dziecięcego Arka Noego).8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Żeromskiego. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. Dzisiaj o 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


10. Ogłoszenie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych: Pielgrzymka do Chełma w sobotę 24 czerwca. Zbiórka przed szkołą o godz. 830 powrót ok. godz. 1800.

 
Ogłoszenia 11.06.2017

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Dominik GŁĄB kawaler z Olszanki parafia tutejsza

i Anna CICHOSZ panna z Krzczonowa III parafia tutejsza

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników:

Władysława Gorala Biskupa,

Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera,

Antoniego Zawistowskiego Prezbitera

i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

WTOREK – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Prezbitera i Doktora Kościoła

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO

ROZPOCZĘCIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego Zakonnika

1. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


2. Dzisiaj w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej.


3. Jutro dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci będą przyjmowały Komunię Świętą w różnych intencjach:

PONIEDZIAŁEK – w intencji: Rodziców

WTOREK – w intencji: Rodzeństwa

ŚRODA – w intencji: Rodziców chrzestnych

CZWARTEK (UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA) o godz. 1000 – w intencji: Dziadków

PIĄTEK – w intencji: Nauczycieli i Katechetów

SOBOTA – w intencji: Kolegów, koleżanek i za siebie nawzajem


4. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 800 i 1000. Po Mszy Świętej o godz. 1000 ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej miejscowości,, aby wraz z Chrystusem ukazać naszą wiarę. Już teraz prosimy o dekorowanie czterech ołtarzy. Porządek Ołtarzy ten sam jak co roku: Pierwszy Ołtarz na ścianie sklepu państwa Dawidczyków, drugi Ołtarz przy ścianie Domu Kultury ROKIS, trzeci Ołtarz przy Urzędzie Gminy i ostatni czwarty Ołtarz przy bramie Kościoła i ten ostatni ołtarz będzie udekorowany przez rodziców dzieci klas III Szkoły podstawowej, dzieci które dzisiaj przyjmą (przyjęły) pierwszą Komunię Świętą (jednocześnie przypominamy że dzieci od jutro rozpoczynają biały tydzień i spotykają się codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała w ten dzień dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1000).


5. Zapraszamy wszystkich parafian w szczególności panie z Koła Gospodyń wiejskich i panów w naszych pięknych strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji przez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów i innych ozdób religijnych. Dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do pomocy przy procesji: dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy niosą różaniec i inne ozdoby procesyjne. Do pomocy przy procesji zapraszamy również naszą młodzież gimnazjalna. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie. W uroczystość Bożego Ciała Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w Kościele lub poza nim w procesji eucharystycznej. Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być po spowiedzi świętej, czyli bez grzechu ciężkiego.


6. Za tydzień w niedzielę o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci Pierwszokomunijnych (podziękowania za koszenie trawy). Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego.

 
Ogłoszenia 04.06.2017

OGŁOSZENIA IX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO


ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Dominik GŁĄB kawaler z Olszanki i Anna CICHOSZ panna z Krzczonowa III.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

PIĄTEK – Rocznica poświęcenia Kościoła Metropolitalnego – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Bogumiła Biskupa

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość adoracji do godziny 1130).2.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszki są przeznaczone Świątynię Opatrzności Bożej. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (porządek Mszy Świętych – 800, 1000 i 1800). Odpust w parafii Kosarzew. Suma odpustowa o godz. 1200. Od jutra rozpoczynamy w Kościele Okres Zwykły. Jutro w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zastawiu koło Żukowa o 1300 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych z racji Gminnego Dnia Pamięci. W dniu dzisiejszym w uroczystość Zesłania Ducha Świętego odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni Creator (O Stworzycielu Duchu przyjdź…). Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być po spowiedzi świętej, czyli bez grzechu ciężkiego.


3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. A po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


4. Za tydzień w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W Sobotę o godz. 945 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a po odnowieniu odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ich najbliższych. (Prosimy rodziców aby na odnowienie przynieść ze sobą świece chrzcielne swoich dzieci)(Prośba do wiernych w związku z Pierwszą Komunią Świętą).


5. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci klas IV Szkoły Podstawowej obchodzących w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się za tydzień w sobotę po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i Spowiedzi Świętej dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin.


8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Marii GRUNDAS z Lublina.

Śp. † Stanisława SOBIECHA z Olszanki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 28.05.2017

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCNEGO:

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIEPONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy

ŚRODA – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Justyna Męczennika

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Karola Lwangi i towarzyszy Męczenników

NIEDZIELA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ZAKOŃCZENIE OKRESU WIELKANOCNEGO1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca czerwca, w tym miesiącu odmawiamy litanie do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.  Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość adoracji do godziny 1130). Za tydzień w niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.


2. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej w sobotę 3 czerwca o godz. 1000.


3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się próba dzieci klas III Szkoły Podstawowej przed Pierwszą Komunią Świętą.


4. W tym tygodniu kończymy miesiąc maj. Zapraszamy jeszcze na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800 a dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. 4 czerwca w niedzielę o godz. 1700 zapraszamy na Mszę Świętą z racji 25 – lecia kapłaństwa ks. Proboszcza.


6. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy Kościele.


7. Zakończyliśmy obrzęd poświecenia pol. Dziękujemy naszym parafianom za przygotowanie ołtarzy w swoich miejscowościach i za czynny udział we Mszy Świętej Błogosławieństwa pól.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Bożego Daru. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przeżywających w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.


10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Genowefy PAWLAK z Nowin Żukowskich

Śp. Danieli BUDA ze Świdnika pochodzącej z Antoniówki

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.05.2017

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCNEGO:


W tym  tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza Prezbitera

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym   Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele dni modlitw o urodzaje, z tej racji jeżeli pogoda pozwoli jutro w poniedziałek pragniemy rozpocząć obrzęd poświęcenia pól.Szczegółowy program poświęcenia pól:

PONIEDZIAŁEK 22.05.2017 GODZ. 1900 – Krzczonów I i Krzczonów II

WTOREK 23.05.2017 GODZ. 1900 Krzczonów III i Walentynów

ŚRODA 24.05.2017 GODZ. 1900 Wójtostwo i Sołtysy

CZWARTEK 25.05.2017:

GODZ. 1800 Skałka

GODZ. 1900 Gierniak i Boży Dar

PIĄTEK 26.05.2017 GODZ. 1900 Zielona i Folwark

SOBOTA 27.05.2017 GODZ. 1900 Olszanka i Nowiny Żukowskie


Program poświęcenia pól jest wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele. Znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii.3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.4. Zapraszamy na  prezentację książki o naszej parafii.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Bożego Daru. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 78

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula