Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st9.jpg


Ogłoszenia 10.12.2017

OGŁOSZENIA II TYGODNIA ADWENTU:

 

ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź druga:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.


4. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel, świąt i uroczystości). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


5. Zakończyliśmy nasze tegoroczne rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować ojcu Piotrowi Gradoszewskiemu z zakonu Trynitarzy za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy parafianom za wzięcie udziału w rekolekcjach. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji podarowali nam różne produkty żywnościowe.


6. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

 

7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce 17 grudnia (za tydzień w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz. 1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.

 

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta.

ZBIÓRKA DARÓW: dzisiaj w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. od 900 do 1300Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

 

11. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie podjęli chęć dołączenia do akcji Caritas „Paki Miłosierdzia” składając dary dla potrzebujących w postaci artykułów żywnościowych.

 

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

RENOWACJA MISJI: 4 – 6 GRUDNIA

PROWADZI: O. Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców TercjarzyPIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – PONIEDZIAŁEK 4 GRUDNIA

900 ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLADOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI –  WTOREK 5 GRUDNIA

900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – ŚRODA 6 GRUDNIA

Wspomnienie Świętego Mikołaja – PATRONA PARAFII

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ

900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1630 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

1630 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

 
Ogłoszenia 04.12.2017

OGŁOSZENIA I TYGODNIA ADWENTU:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź pierwsza:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza

i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa PATRONA NASZEGO KOŚCIOŁA

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1600


2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel świąt, uroczystości oraz rekolekcji). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony. Jednocześnie rozpoczynamy dzisiaj w Kościele nowy Rok Liturgiczny, którego programem jest hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.


4. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Następnie radni z poszczególnych miejscowości dostarczą opłatki do naszych domów. Prosimy, aby radni odbierali opłatki.

 5. Jutro w poniedziałek 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje Adwentowe i zakończymy je w środę 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej parafii. W tym roku rekolekcje poprowadzi ojca Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców Tercjarzy.


6. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, który jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca grudnia: zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


8. Dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy Świętej uczniowie naszych szkół wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać pierniki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkoły.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ostatnim dniu naszych rekolekcji adwentowych środę o godz. 1630. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. Przypominamy, że jest możliwość dołączenia do „Paki Miłosierdzia” – Nasza Caritas Lubelska po raz pierwszy organizuje akcję charytatywną pt. „Paka Miłosierdzia”. Jej celem jest zbiórka żywności dla potrzebujących w dość nietypowy sposób. Jak włączyć się w tę pomoc?

„Paka Miłosierdzia” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Można ją pobrać ze stolika wychodząc ze świątyni. „Pakę Miłosierdzia” należy wypełnić potrzebnymi artykułami żywnościowymi. Do akcji mogą włączyć się zarówno chętne osoby indywidualne jak i całe firmy. Wypełnione „Paki” należy dostarczyć centrali Caritas lub do parafii a my dalej przekażemy je do centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. ZBIÓRKA DARÓW: w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. Od 900 do 1300. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 
Ogłoszenia 19.11.2017

OGŁOSZENIA XXXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego Prezbitera

WTOREK – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny – Wspomnienie

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Cecylii Dziewicy Męczennicy

PATRONKI MUZYKI KOŚCIELNEJ

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Andrzeja Dung-Lac Prezbitera

i towarzyszy Męczenników

NIEDZIELA – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

KONIEC ROKU LITURGICZNEGO


2. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie


3. Za tydzień przypada ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – jest to ostatnia niedziela roku Liturgicznego


4. Pomału zbliżają się nasze rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy 4 grudnia i zakończymy 6 grudnia. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ojciec z zakonu Tercjarzy.


5. Działaj 19 listopada przypada ostatni dzień do składania kandydatur do Rad Parafialnych.


6.Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


7.W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena kalendarza 5 zł.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Bolesława CIOCZKA z Sołtysów z (ul. Leśnej). i Śp. † Zofii SAŁEK z Lublina pochodzącej z naszej parafii ze Skałki. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 05.11.2017

OGŁOSZENIA XXXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Marcina z Tours Biskupa2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na budownictwo Sakralne w naszej Archidiecezji.


4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.  Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!


5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


6. W sobotę 11 Listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1000.


7. Trwamy w miesiącu Listopadzie poświęconym pamięci naszych zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowo – wypominkowym za zmarłych w godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

 • PONIEDZIAŁEK 06.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN
 • WTOREK 07.11.2016 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka, ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły).

 • ŚRODA 08.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)
 • CZWARTEK 09.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.


8. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie różańcowo – wypominkowym za zmarłych w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 1500. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena kalendarza 5 zł.


10. Przypominamy o składaniu kartek z nazwiskami kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.


11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Anny RUŚNIAK zd. Kasperek z Lublina pochodząca z naszej parafii z ul. Leśnej (z Sołtysów). W środę 8 Listopada o godz. 1100 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Genowefy SEREMAK z Warszawy pochodząca z naszej parafii z ul. Leśnej (z Sołtysów). Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 83

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula