Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

startowa_lato.jpg


Ogłoszenia 01.01.2017

II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

PIĄTEK – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli – NIE OBOWIĄZUJE POST

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca, z racji że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o godz. 1500 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800.


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem rodzin. A po Mszy o godz. 1000 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.


3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.


4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej.6. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd dn. 6 stycznia od godz. 1800 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


7. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia poniedziałek od godz. 930Walentynów, o godz. 1530 ul. Partyzantów (od cmentarza do Banku)

3 stycznia wtorek od godz. 930 Krzczonów I i o godz. 1400 Krzczonów III (nowa szosa)

4 stycznia środa od godz. 930 Gierniak a o godz. 1330 Boży Dar

5 stycznia czwartek od godz. 930 Krzczonów II i o godz. 1400 ul. Świerkowa

7 stycznia sobota od godz. 930 Krzczonów III (dwóch księży do spotkania)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w sobotę o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Skałki.


10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Marianny Kłodnickiej zd. Dadej z Lublina pochodzącej z ul. Leśnej.

Śp. † Marianny MAŁOCHY z Olszanki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 25.12.2016

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z podaniem wiernym wina o godz. 800.

ŚRODA Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

CZWARTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

PIĄTEK – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

SOBOTA – VII DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – I niedziela miesiąca stycznia


1. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


2. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę 31 grudnia żegnając stary rok zapraszamy na nabożeństwo nieszporów o godz. 1530 a po nieszporach Msza Święta o godz. 1600, na której zostanie podsumowany miniony rok 2016. W pierwszą niedzielę miesiąca przypada Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 50 ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU – NOWY ROK 2017. W tym dniu zapraszamy całe rodziny na Msze Święte, po których będziemy udzielali uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na Nowy Rok.


3. Dziękujemy mieszkańcom Skałki za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt, a byli to… Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Choinki ubierali: Weronika ZAJĄC, Sara GOŚ, Marysia KRUK, Kasia ZIĘTEK, Michał FRANKIEWICZ, Michał PAŁKA, Bartek FLAK, Artur KWIECIEŃ. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła: z Krzczonowa IIIJanusz BUDA, Wiesław KOWALCZYK, Adam MYSŁOWSKI, z Krzczonowa IIDariusz WIATER. Dziękujemy za ofiarowania udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej: Katarzyna TRZCIŃSKA, Wojciech CIOCZEK, Małgorzata BOCHNIARZ, Ireneusz JANUSZEK i za pomoc w oświetleniu szopki panu Mieczysławowi CIOCZEK. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Wtorek 27 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od pani Tudorowskiej  do spotkania

Środa 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania.

Czwartek 29 grudnia od godz. 930 Sołtysy (strona od apteki)

Piątek 30 grudnia od godz. 930 – Sołtysy (strona od Kościoła)

Sobota 31 stycznia od godz. 930 – Nadstoki, Dom Nauczyciela i żółty dom (obok Domu Nauczyciela)


Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont naszego Kościoła. Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z filmem o Świętym Janie Pawle II cena 10 zł, Gość Niedzielny cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


6. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Skałki.7. W piątek przed Wigilią Narodzenia Pańskiego odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana KLIMKA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 18.12.2016

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Wigilia Narodzenia Pańskiego

NIEDZIELA – Narodzenie Pańskie – Uroczystość z Oktawą

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Szczepana Pierwszego męczennika (Po każdej Mszy poświęcenie owsa)


1. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


2. W sobotę na godz. 700 zapraszamy na ostatnie w tym roku Mszę Świętą Roratnią (pamiętajmy o świecach bądź lampionach). W niedzielę rozpoczynamy w Kościele nowy okres Liturgiczny zwany okresem Narodzenia Pańskiego. W Wigilię Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 900 za zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2016 roku. Prosimy również o podawanie imion zmarłych, których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej. Zapraszamy na Mszę Świętą zwaną Pasterką w niedzielę o 2400. W niedzielę 25 grudnia w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w pierwszy dzień Świąt 26 grudnia Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1200. W święto Św. Jana Apostoła i ewangelisty zapraszamy na Mszę Świętą z podaniem wina wiernym o godz. 800.


3. Można jeszcze zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 23 grudnia. Odwiedziny chorych rozpoczniemy od godz. 900 .


4. Wizytę duszpasterska w naszej parafii rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia w święto Świętego Jana Ewangelisty. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy od miejscowości Olszanka (Majdanek i strona od sklepu). Bliższy plan wizyty podamy za tydzień w poniedziałek 26 grudnia.


5. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii. Tegoroczne hasło przekazania światełko: „Odważnie twórzmy pokój”. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


6. W najbliższą czwartek na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek w naszym Kościele. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) dla dobra naszego Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Skałki. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek 23 grudnia od godz. 900, dzień przed Wigilią Narodzenia Pańskiego.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc styczeń.

 
Ogłoszenia 11.12.2016

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE „Niedziela Radości”:

 


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła2. Zakończyliśmy już nasze rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu rekolekcji: Panu kościelnemu, panu organiście, scholii, wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy kapłanom, którzy spowiadali w czasie rekolekcji.


3. Nieustannie trwamy w  czasie Adwentu, w oczekiwaniu na podwójne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony. (Lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


4. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca Grudnia III Niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości Gaudete. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145). Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.


5. W piątek 23 grudnia dzień przed Wigilią Narodzenia Pańskiego pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.


6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową o godz. 900 za zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2016 roku. Prosimy również o podawanie imion zmarłych, których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.7. 37  Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce 18 grudnia (za tydzień w ostatnią IV niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz. 1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


8. Pan Tomasz Wargol wraz z żoną Edytą ofiarowali lampki na choinki do Kościoła. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

9. Prosimy Radnych o odbieranie opłatków.


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


11. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę dla dobra naszego Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.


12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Andrzeja MĄCZKI z ul. Sosnowej. Śp. † Janiny KIELAR z Lublina pochodząca z Krzczonowa II. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 04.12.2016

II NIEDZIELA ADWENTU:

REKOLEKCJE ADWENTOWE


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa PATRONA NASZEJ PARAFII

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny2. Dzisiaj 4 grudnia w I niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


3. Trwamy w  czasie Adwentu, w oczekiwaniu na podwójne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony. (Lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


4. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. (Po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600.


6. Dzisiaj w niedzielę 4 grudnia rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, mające przygotować nas do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje zakończymy we wtorek 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej Parafii. W tym roku nasze rekolekcje będzie prowadził Ojciec Michalita Krzysztof Surma.

Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. W poniedziałek w drugim dniu rekolekcji w czasie Mszy Świętej o 1600 będą miały miejsce Modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie. W czasie rekolekcji będzie możliwość przystąpienia do Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.


7. Przypominamy, że dzisiaj trwa akcja: PODZIEL SIĘ CHLEBEM”: Ochotnicza Straż Pożarna „OSP Pamięcin” oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, konserwy (wszystkie produkty długo – terminowe). Zbiórka żywności odbędzie się przy naszym Kościele dzisiaj w niedzielę 4 grudnia  od godz. 900 do 1000. Już teraz wszystkim ofiarodawcom, ludzi dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!


8. Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – tegoroczne hasło akcji Płomień Miłosierdzia”. Włączyć się w tę akcję możemy poprzez zakup świecy wigilijnej Caritas na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Jerzego KARBOWSKIEGO z Lublina. W środę 7 grudnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb Śp. † Andrzeja MĄCZKI z ul. Sosnowej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 74

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula