Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st5.jpg


Ogłoszenia 29.10.2017

OGŁOSZENIA XXXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Uroczystość Wszystkich Świętych

CZWARTEK – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień za Duszny

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Karola Boromeusza Biskupa


2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Jest to dzień modlitw w intencji fundatorów, budowniczych i wszystkich którzy wspierają finansowo i modlitewnie nasz parafialny Kościół w Krzczonowie.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na budownictwo Sakralne w naszej Archidiecezji.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne jest to zarazem 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień zaduszny, (obchodząc w tym dniu wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych a jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w sposób szczególny o zmarłych kapłanach, zakonnikach i misjonarzach pracujących kiedyś w naszej parafii czy też pochodzących z naszej parafii). W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 ponieważ o godz. 1500 odbędzie się nabożeństwo różańcowo – wypominkowe za zmarłych, nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych (z racji tego, że wielu z nas wybiera się na groby swoich bliskich po południu wyjątkowo w tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej wieczorowej).


6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


7. W środę rozpoczynamy miesiąc listopad a wraz z nim 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i 2 Listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny).


Porządek Mszy Świętych:

1 listopada i 2 listopada: w Kościele Msze Święte o godz. 800 i 1000 i na cmentarzu w intencji zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu o godz. 1200 a po Mszy Świętej procesja do pięciu stacji. (Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz, wiał silny porywisty wiatr wtedy Msza Święta i procesja zostaną odprawione w naszym Kościele). 1 i 2 Listopada po Mszy Świętej na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników postawionych na grobach naszych zmarłych.

Jednocześnie informujemy, że każdy wierny w tym szczególnym czasie może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Aby uzyskać odpust za zmarłych należy:

§ na mocy Prawa Kanonicznego odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w Czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:

1.o W poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się choćby tylko w myślach za zmarłych;

2.o We Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą albo następującą względnie w uroczystość Wszystkich Świętych) nabożnie nawiedzi kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Skorzystajmy z tego wielkiego daru jaki daje nam Kościół i ofiarujmy ten odpust w intencji naszych zmarłych, tych którzy jego potrzebują.

Pamiętajmy, że należy być w stanie Łaski Uświęcającej, czyli po Spowiedzi Świętej!

Bliższe informacje na temat odpustu za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń która znajduje się przy Kościele.


8. Wychodząc ze świątyni zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej. Modlitwę różańcowo – wypominkową połączoną z Mszą Świętą za zmarłych polecanych w wypominkach rozpoczniemy w piątek 3 listopada o godz. 1500 w godzinie Bożego Miłosierdzia.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

 • PIĄTEK 03.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WALENTYNÓW, SOŁTYSY (ul. Leśna) i NADSTOKI (ul. Szkolna), (ul. Słowiańska)
 • SOBOTA 04.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW I, KRZCZONÓW II i SKAŁKA
 • PONIEDZIAŁEK 06.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN
 • WTOREK 07.11.2016 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka, ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły)

 • ŚRODA 08.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)
 • CZWARTEK 09.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.


9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena kalendarza 5 zł.


10. Miesiąc październik pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 1600.


11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Listopad.12. OFIARY NA POTRZEBY KOŚCIOŁA: Państwo Anna i Stanisław ze Skałki – 100 zł, Zofia MYSŁOWSKA z Lublina – 200 zł


13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


14. We wtorek 31 października o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Anny RUŚNIAK zd. Kasperek z Lublina pochodząca z naszej parafii z ul. Leśnej (Sołtysy). Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 22.10.2017

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów – Święto

Dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

NIEDZIELA – Rocznica poświęcenia własnego Kościoła – Uroczystość2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny z tej racji w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. A także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.4. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie różańcowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Już teraz pragniemy poinformować młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a także rodziców, że Msza Święta z Liturgią sakramentu bierzmowania odbędzie się 2 czerwca 2018 roku (sobota) o godz. 1800. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.8. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 15.10.2017

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Papieża

WTOREK Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

ŚRODA Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Dzisiaj w przeddzień 39 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, przed Kościołem dzieci naszych szkół wraz z rodzicami, będą sprzedawać papieskie kremówki. Ofiary ze sprzedaży kremówek będą przeznaczone na bieżące potrzeby szkoły.6. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.7. W wielu parafiach (np. w naszym dekanacie w Bychawie) praktykowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nabożeństwo Dziękczynno – Błagalne, podczas którego wierni zanoszą przed Boży tron za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny intencje zarówno za żywych jak i za zmarłych. Pragniemy również to nabożeństwo wprowadzić w naszej parafii, w każdą środę w czasie letnim o godz. 1700 a w czasie zimowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej będzie wystawiona puszka, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym będą znajdować się również kartki, które będzie można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej). Już teraz gorąco zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 1600.


8. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą: druga częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? cena 4 zł).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Heleny BUDY z Krzczonowa III (z Borzęcina). Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 01.10.2017

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika Diakona

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.


4. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu śpiewając suplikację).


5. W sobotę 7 października w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jak już było ogłaszane, w tym dniu wierni całej Polski zgromadzą się na wszystkich granicach naszej Ojczyzny (w naszej Archidiecezji Lubelskiej przy granicy wschodniej w Świerżach i Dorohusku), aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej tzw. „Różaniec do Granic”. Z naszej parafii również wybierają się wierni, aby uczestniczyć w tej modlitwie. Dla tych, którzy nie mogą pojechać, będzie możliwość połączenia się z nimi w modlitwie różańcowej w naszym Kościele. O godz. 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 1530, podczas której wierni zgromadzeni w naszej świątyni będą mieli 1,5 godziny, aby odmówić cały różaniec tj. cztery części, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie, a także o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Zapraszamy wszystkich do naszego Kościoła w sobotę 7 października na godz. 1400.


6. Za tydzień w niedzielę 8 października Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte i odbędzie się spotkanie z dziećmi w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


7. Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywać w Kościele 17 Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W dniu Papieskim w niedziele 8 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie z drugą częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? Cena 4 zł)9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 24.09.2017

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlimy się za tych, których dotyka problem alkoholu i za cierpiące rodziny alkoholików.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca Października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu).


5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieli by to uczynić w tym roku.


6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


7. OGŁOSZENIE: Różaniec bez granic.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest jeszcze kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 83

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula