Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st11.jpg


Ogłoszenia 27.08.2017

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy

78 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


5. Pomału kończą się wakacje. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 900. Będzie to jednocześnie Msza Święta z racji pasowania (ślubowania) uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej odbędzie się na placu przy budynku szkoły, a w razie deszczu na sali gimnastycznej w szkole.

Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.


6. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa, był to również dzień, w którym nasza Gmina przeżywała coroczne Dożynki Gminne.  Dziękujemy naszym parafianom za czynny udział w tym dniu we Mszach Świętych z udziałem Ks. Bp. Mieczysława Cisło, który wizytował naszą parafię.


7. INFORMACJA: Za tydzień od pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2018.8. Za tydzień w sobotę 2 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego (wydanie z filmem DVD pt: Misja).


10. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła od państwa Zbigniewa i Teresy MIGAL – 200 zł. Bóg zapłać.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa I.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Edwarda KILIJANKA z ul. Słonecznej. We wtorek 29 sierpnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Zenona NIEDŹWIEDŹIA z Kolonii Piotrków. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 20.08.2017

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

CZWARTEK – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła

SOBOTA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1700.2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. Abp Stanisława Gądeckiego, w najbliższą niedzielę 20 sierpnia we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska, co umożliwi udzielenie sprawnej i bezpośredniej pomocy ofiarom żywiołu. Tragiczne w skutkach nawałnice nawiedziły województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Strażacy interweniowali ponad 13 tysięcy razy. W województwie pomorskim w wyniku nawałnic zginęło pięć osób.

Ks. Wiesław Kosicki – Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskie


3. 25 – 27 sierpnia zapraszamy młodzież naszej parafii do Garbowa. Chętnych prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej.


4. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również panu Kościelnemu, panu organiście, scholii oraz orkiestrze. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


5. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa, jest to zarazem dzień, w którym nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki Gminne.  Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Bp Mieczysław Cisło.


6. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Gierniaka. Za trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 13.08.2017

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera i męczennika

Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach o łagrach.

WTOREK – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ODPUST PARAFIALNY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jacka Prezbitera

NIEDZIELA – Dożynki Gminne – Wizytacja Kanoniczna Ks. Bp Mieczysława Cisło


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.


3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145). Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.


4. We wtorek 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Piotr Gradoszewski. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.

 

5. W dniu dzisiejszym będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


6. Pragniemy przypomnieć, że Nasze Dożynki Gminne odbędą się za tydzień w niedzielę 20 sierpnia Mszą Świętą o godz. 1200. Z racji tego, że w tym dniu nasza parafia będzie obchodzić Wizytację kanoniczną Mszę Świętą o godz. 1200 odprawi i homilię wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Mieczysław Cisło.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Zielonej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Gierniaka.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Józefa SICZKA z ul. Nowin Żukowskich. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 06.08.2017

OGŁOSZENIA XVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Dominika Prezbitera

ŚRODA – Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy męczennicy PATRONKI EUROPY

CZWARTEK – Święto Świętego Wawrzyńca Diakona męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Klary Dziewicy


2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja ks. Bp. Józef Wróbel. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu za tydzień w drugą niedzielę miesiąca.3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą są przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.

 

 


4. We wtorek 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Piotr Gradoszewski. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.

 

PODZIĘKOWANIA: za uczestnictwo w odpuście ku czci Przemienienia Pańskiego.

 

5. Za tydzień w niedzielę 13 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że w tym dniu będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).

 

6. Pragniemy poinformować, że w niedzielę 20 sierpnia nasza parafia będzie przezywać Wizytacje Kanoniczną Księdza Biskupa. Jest to zarazem dzień, w którym nasza Gmina przeżywać będzie Dożynki Gminne. Mszę Świętą o godz. 1200 z poświęceniem wieńców dożynkowych odprawi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Mieczysław Cisło.

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę przed odpustem sprzątali mieszkańcy Zielonej. A były to osoby. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

9.W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zofii BUREJ z ul. Żeromskiego. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 30.07.2017

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Konrad WEZGRAJ kawaler z Terpentyny z parafii pw. Św. Stanisława BM i Św. Marii Magdaleny z Dzierzkowic i Justyna NIEDŹWIEDŹ panna z Olszanki parafia tutejsza.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym  powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

WTOREK – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

NIEDZIELA – Święto Przemienienia Pańskiego ODPUST PARAFIALNY2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Sierpnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest niem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłański zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca przypada nasz pierwszy odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego z tej racji zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najświętszego odbędą się w drugą niedzielę miesiąca za dwa tygodnie. Z racji wspomnienia rodziców. Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w środę 26 lipca dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.3. Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja ks. Bp. Józef Wróbel. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów. Przypominamy również, że nasz drugi odpust parafialny (główny odpust) ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić 15 sierpnia we wtorek. Suma Odpustowa o godz. 1200, a 20 sierpnia nasza parafia będzie przeżywać Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa. Jest to także dzień, w którym nasza Gmina będzie przeżywać coroczne dożynki. Główna Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Mieczysława Cisło z poświęceniem wieńców dożynkowych o godz. 12:00.4. W niedzielę 13 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 16:00 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są rozłożone na bocznych ołtarzach.5. 3 sierpnia rusza z Lublina 39 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W szkole Matki Bożej Fatimskiej”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach, zdążających do Pani Jasnogórskiej. Pamiętajmy również, że miesiąc sierpień jest zwany miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia w tym miesiącu dobrowolnej abstynencji w wybranej przez siebie intencji.6. OGŁOSZENIE: Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie odbędzie się 7 sierpnia od godz. 9:00 – 16:00 przy Urzędzie Gminy w Krzczonowie. Bliższe informacje są na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Zielonej. A byli to …Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.9.W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Heleny CIURAJ pochodzącej z naszej parafii. Śp. † Katarzyny KUBICKIEJ z Puław pochodzącej także z naszej parafii. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula