Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

tlo_live.jpg


Ogłoszenia 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

WTOREK – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika

ŚRODA – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z poświęceniem i z podaniem wiernym wina o godz. 800.

CZWARTEK Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

PIĄTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post

SOBOTA – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

Na Mszy Świętej o godz. 1000 podsumowanie roku 2017


1. Kończymy dzisiaj czas Adwentu. A rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego Zapraszamy na Mszę Święta Pasterską o godz.2400


2. We wtorek w Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


3. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Dziękujemy za udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Czwartek 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od państwa Todorowskich do spotkania

Piątek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania

Sobota 30 grudnia od godz. 930 – Krzczonów III

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na (projekt). Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z płytą CD zespołu Arki Noego z kolędami i śpiewnikiem cena 10 zł, Gość Niedzielny z modlitwą wigilijną, którą możemy posłużyć się przy stole wigilijnym cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


8. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy.

 
Ogłoszenia 17.12.2017

OGŁOSZENIA III TYGODNIA ADWENTU:

GAUDETE

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”.

2. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Nieustannie trwamy w świętym czasie adwentu, w czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym ostatnim tygodniu przed świętami zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


4. Za tydzień w piątek 22 grudnia pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.

5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Wigilia Narodzenia Pańskiego wypada w niedzielę, ale porządek Mszy Świętych się nie zmienia: Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i 1200.


6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2017 roku, ale również można podawanie imion zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole, a których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce dzisiaj 17 grudnia (w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz.1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


8. W piątek 22 grudnia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek w naszym Kościele.

9. Bardzo dziękujemy naszym Radnym za rozniesienie opłatków a naszym parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Pragniemy przypomnieć, że 22 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka Elektrośmieci. O godz. 1130 przyjedzie samochód, który zabierze wszelkie elektrośmieci. Elektrośmieci prosimy składać na parkingu przy Kościele. Jest to akcja charytatywna, przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Pamiętajmy, że pozbywając się sprzętu zużytego (niepotrzebnego) pomagamy potrzebującym.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. Sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na nowy miesiąc (w środku znajduje się witraż okienny do samodzielnego wykonania).

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

RENOWACJA MISJI: 4 – 6 GRUDNIA

PROWADZI: O. Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców TercjarzyPIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – PONIEDZIAŁEK 4 GRUDNIA

900 ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLADOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI –  WTOREK 5 GRUDNIA

900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – ŚRODA 6 GRUDNIA

Wspomnienie Świętego Mikołaja – PATRONA PARAFII

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ

900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1630 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

1630 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

 
Ogłoszenia 10.12.2017

OGŁOSZENIA II TYGODNIA ADWENTU:

 

ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź druga:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.


4. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel, świąt i uroczystości). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


5. Zakończyliśmy nasze tegoroczne rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować ojcu Piotrowi Gradoszewskiemu z zakonu Trynitarzy za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy parafianom za wzięcie udziału w rekolekcjach. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji podarowali nam różne produkty żywnościowe.


6. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

 

7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce 17 grudnia (za tydzień w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz. 1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.

 

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta.

ZBIÓRKA DARÓW: dzisiaj w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. od 900 do 1300Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

 

11. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie podjęli chęć dołączenia do akcji Caritas „Paki Miłosierdzia” składając dary dla potrzebujących w postaci artykułów żywnościowych.

 

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 
Ogłoszenia 04.12.2017

OGŁOSZENIA I TYGODNIA ADWENTU:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź pierwsza:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza

i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa PATRONA NASZEGO KOŚCIOŁA

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1600


2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel świąt, uroczystości oraz rekolekcji). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony. Jednocześnie rozpoczynamy dzisiaj w Kościele nowy Rok Liturgiczny, którego programem jest hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.


4. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Następnie radni z poszczególnych miejscowości dostarczą opłatki do naszych domów. Prosimy, aby radni odbierali opłatki.

 5. Jutro w poniedziałek 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje Adwentowe i zakończymy je w środę 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej parafii. W tym roku rekolekcje poprowadzi ojca Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców Tercjarzy.


6. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, który jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca grudnia: zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


8. Dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy Świętej uczniowie naszych szkół wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać pierniki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkoły.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ostatnim dniu naszych rekolekcji adwentowych środę o godz. 1630. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. Przypominamy, że jest możliwość dołączenia do „Paki Miłosierdzia” – Nasza Caritas Lubelska po raz pierwszy organizuje akcję charytatywną pt. „Paka Miłosierdzia”. Jej celem jest zbiórka żywności dla potrzebujących w dość nietypowy sposób. Jak włączyć się w tę pomoc?

„Paka Miłosierdzia” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Można ją pobrać ze stolika wychodząc ze świątyni. „Pakę Miłosierdzia” należy wypełnić potrzebnymi artykułami żywnościowymi. Do akcji mogą włączyć się zarówno chętne osoby indywidualne jak i całe firmy. Wypełnione „Paki” należy dostarczyć centrali Caritas lub do parafii a my dalej przekażemy je do centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. ZBIÓRKA DARÓW: w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. Od 900 do 1300. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula