Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

startowa_lato.jpg


Ogłoszenia 04.10.2018

OGŁOSZENIA XXX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Uroczystość Wszystkich Świętych

PIĄTEK – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień za Duszny2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Jest to dzień modlitw w intencji fundatorów, budowniczych i wszystkich którzy wspierają finansowo i modlitewnie nasz parafialny Kościół w Krzczonowie.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na fundusz: „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne Jest to zarazem Uroczystość Wszystkich Świętych (obchodząc w tym dniu uroczystość Wszystkich Świętych a jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w sposób szczególny o zmarłych kapłanach, zakonnikach i misjonarzach pracujących kiedyś w naszej parafii czy też pochodzących z naszej parafii). W pierwszy piątek miesiąca przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Z tej racji nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc listopad a wraz z nim 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i 2 Listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny).


Porządek Mszy Świętych:

1 listopada i 2 listopada: w Kościele Msze Święte o godz. 800 i 1000 i na cmentarzu w intencji zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu o godz. 1200 a po Mszy Świętej procesja do pięciu stacji.

(Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz, wiał silny porywisty wiatr wtedy Msza Święta i procesja zostaną odprawione w naszym Kościele).

1 i 2 Listopada po Mszy Świętej na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników postawionych na grobach naszych zmarłych.

Jednocześnie informujemy, że każdy wierny w tym szczególnym czasie może uzyskać odpust zupełny i

ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Aby uzyskać odpust za zmarłych należy:

§ na mocy Prawa Kanonicznego odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w Czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:

1.o W poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się choćby tylko w myślach za zmarłych;

2.o We Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą albo następującą względnie w uroczystość Wszystkich Świętych) nabożnie nawiedzi kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Skorzystajmy z tego wielkiego daru jaki daje nam Kościół i ofiarujmy ten odpust w intencji naszych zmarłych, tych którzy jego potrzebują.

Pamiętajmy, że należy być w stanie Łaski Uświęcającej, czyli po Spowiedzi Świętej!!!

Bliższe informacje na temat odpustu za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń która znajduje się przy Kościele.


6. Wychodząc ze świątyni zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej. Modlitwę różańcowo – wypominkową połączoną z Mszą Świętą za zmarłych polecanych w wypominkach rozpoczniemy w poniedziałek 5 listopada o godz. 1500 w godzinie Bożego Miłosierdzia.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

 • PONIEDZIAŁEK 05.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WALENTYNÓW, SOŁTYSY (ul. Leśna) i NADSTOKI (ul. Szkolna), (ul. Słowiańska)
 • WTOREK 06.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW I, KRZCZONÓW II i SKAŁKA
 • ŚRODA 07.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN
 • CZWARTEK 08.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka, ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły)

 • PIĄTEK 09.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)
 • SOBOTA 10.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.


7. W zakrystii są jeszcze kilka sztuk kalendarzy Maryjnych na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.


8. Miesiąc październik pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 1600.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Listopad.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Bożego Daru. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Jana ŻYMIEŁKI z ul. Leśnej. Śp. † Jana ROBAKA z Wójtostwa. Zmarł Śp. † Mariusz PAWLAK z Olszanki. Pogrzeb odbędzie się w środę 31 października o godz. 1400. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.10.2018

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża – Możliwość ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.

NIEDZIELA – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – Uroczystość2. Obchodzimy dzisiaj w Polsce 92 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Dlatego w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach.


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).5. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia wiernych zmarłych zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.6. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Bożego Daru.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zofii MAZUREK z Lublina pochodzącej z Antoniówki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 07.10.2018

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

NIEDZIELA – Dzień Papieski


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Dzisiaj w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu.             Suma odpustowa o godz. 1130.


7. Za tydzień w niedzielę 14 października będziemy przeżywać w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W dniu Papieskim w niedziele 18 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!8. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego (z filmem DVD: „Sprawa Chrystusa”) i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Sosnowej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Słonecznej.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza MROZA z Olszanki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 14.10.2018

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

40 ROCZNICA WYBORU KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY NA STOLICE ŚWIETEGO PIOTRA

ŚRODA Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ2. W dniu dzisiejszym obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. W przyszłą środę mija dokładnie rok, odkąd wprowadziliśmy w naszej parafii Nabożeństwo z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy naszym parafianom, za uczestnictwo w tym nabożeństwie Maryjnym. I już teraz zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Dzisiaj w niedzielę 14 października przeżywamy w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!7. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 30.09.2018

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

NIEDZIELA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Rozpoczęliśmy okres jesienno – zimowy. Dlatego w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


5. Za tydzień w niedzielę 7 października przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


6. Za tydzień w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz. 1130.


7. W zakrystii są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie zawiera specjalny różaniec zakładany na rękę).

 9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Orzechowej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Lubelskiej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula