Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_2.jpg


Ogłoszenia 21.10.2018

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża – Możliwość ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.

NIEDZIELA – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – Uroczystość2. Obchodzimy dzisiaj w Polsce 92 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Dlatego w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach.


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).5. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia wiernych zmarłych zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.6. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Bożego Daru.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zofii MAZUREK z Lublina pochodzącej z Antoniówki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 14.10.2018

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

40 ROCZNICA WYBORU KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY NA STOLICE ŚWIETEGO PIOTRA

ŚRODA Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ2. W dniu dzisiejszym obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. W przyszłą środę mija dokładnie rok, odkąd wprowadziliśmy w naszej parafii Nabożeństwo z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy naszym parafianom, za uczestnictwo w tym nabożeństwie Maryjnym. I już teraz zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Dzisiaj w niedzielę 14 października przeżywamy w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!7. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 30.09.2018

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

NIEDZIELA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Rozpoczęliśmy okres jesienno – zimowy. Dlatego w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


5. Za tydzień w niedzielę 7 października przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


6. Za tydzień w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz. 1130.


7. W zakrystii są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie zawiera specjalny różaniec zakładany na rękę).

 9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Orzechowej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Lubelskiej.

 
Ogłoszenia 07.10.2018

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

NIEDZIELA – Dzień Papieski


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Dzisiaj w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu.             Suma odpustowa o godz. 1130.


7. Za tydzień w niedzielę 14 października będziemy przeżywać w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W dniu Papieskim w niedziele 18 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!8. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego (z filmem DVD: „Sprawa Chrystusa”) i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Sosnowej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Słonecznej.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza MROZA z Olszanki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 23.09.2018

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

SOBOTA – Wspomnienie Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).6. Wójt Gminy Krzczonów Katarzyna Bryda, oraz Dyrektor Domu Kultury w Krzczonowie Beata Gajur zapraszają do udziału w IV edycji festiwalu Kwaszeniaki i Kiszeniaki, które odbędzie się dzisiaj na stadionie w Krzczonowie. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji między innymi polsko – węgierską bitwę smaków oraz pokazy kuchni węgierskiej. Całość wydarzenia poprowadzi Artur Kalicki prezenter Panoramy Lubelskiej.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła (sprzątał pan kościelny z rodziną). Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Orzechowej.8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Andrzeja BUDY z Gierniaka. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula